понеделник, 12 септември 2011 г.

Левски победи Миньор Перник

"Левски" излъга с 1:0 един от най-неудобните си съперници "Миньор"(Пк) и си гарантира спокойна седмица преди дербито с "Литекс".
Христо Йовов с влизането си на почивката преобрази играта на "сините". Дори старши треньорът на домакините Стойчо Стоев каза на пресконференцията след мача: "Левски" ни би с резервите си."
В 54-та минута Дарко Тасевски нацели дясната греда на Чворович, но в 67-ата в герой за мача се превърна резервата Дани Георгиев. Крилото попари домакините като завърши с разстрелващ удар атака, започнала с рейд на Тасевски и продължена прецизно от Райков към голмайстора.
Интригата до края поддържаха единствено двете агитки с постоянните си закачки. Върхът бяха бомбите и димките през втората част.
С четвъртия си успех за сезона "сините" се изравниха на третото място в класирането с "Черноморец" и "Черно море". И трите тима са с по 12 точки. Миньор е осми с актив от 7 точки.