понеделник, 12 септември 2011 г.

България победи Полша на Евроволей 2011

Националният отбор на България по волейбол (мъже) победи шампиона на континента от 2009 година Полша с 3:1 гейма в мач от група D на европейското първенство в Чехия и Австрия и се класира за следващата фаза на турнира.
Националите ни, които допуснаха неочаквана загуба с 2:3 от отбора на Словакия в първия ден, не започнаха добре и срещу фаворита Полша. Нашите отстъпиха с 19:25 в началния гейм, но избраниците на Радостин Стойчев се преобразиха в следващите три части. Те пречупиха защитаващите титлата си поляци и направиха обрат в мача като взеха втория и третия гейм с по 25:22.
В четвъртата част българите отново играха по-добре, като съперниците им опитаха с всички сили да вкарат двубоя в тайбрек.
Силните изяви на Казийски поддържаше висок духа на отбора ни и респектираше волейболистите от другата страна на мрежата. Нашите спечелиха с 25:23 и затвориха мача с 3:1, с което оставиха "дружина полска" зад себе си в класирането.
В понеделник България ще играе с Германия. До момента Бундестимът претърпя две поражения.